20 czerwca, 2024

Devs 4docs

Motoryzacja i Transport

Dlaczego powinieneś zainstalować system LPG w swojej ciężarówce

samochód ciężarowy

Jazda na autogazie doceniana jest przez wielu kierowców, szczególnie tych, którym zależy na oszczędnościach. Ale czy dobrym pomysłem będzie instalacja LPG do samochodu ciężarowego? Sprawdź to razem z nami.

Z czym wiąże się montaż instalacji gazowej w samochodach ciężarowych?

Takie przedsięwzięcie na samym początku będzie wymagało od nas inwestycji. Cena montażu zależy od konkretnego miejsca, ale przeważnie zasada jest taka, że im więcej cylindrów w silniku, tym więcej zapłacimy za montaż. Skąd ta zależność? Znaczenie w tym przypadku ma głównie, to, że firma, oferująca instalacje LPG w samochodach ciężarowych z silnikami z większą liczbą cylindrów potrzebuje zastosować:

  • większość ilość wtryskiwaczy;
  • wiązki o większej długości’
  • sterownik o większym stopniu zaawansowania.

Co zyskujesz, wybierając instalację LPG?

Zysk z Twojej inwestycji będzie rósł wraz ze wzrostem pokonywanych kilometrów. Samochody ciężarowe przeważnie pełnią funkcję „roboczą”, a to oznacza, że są intensywnie eksploatowane. Oszczędności zauważymy więc dość szybko, co oznacza, że jednorazowa inwestycja na poziomie kilku tysięcy złotych przestaje być czynnikiem odstraszającym. Tańsza eksploatacja to coś, co jest główną motywacją dla osób, wybierających instalację LPG. Do takiej decyzji mogą zachęcać także względy ekologiczne.

Współczesne instalacje sprawiają, że dochodzi do niższej emisji spalin. Przeprowadzono w tym kierunku nawet badania, dowodzące, że auto, które zasilane jest w ten sposób emituje 20 razy mniej tlenku azotu niż auto na benzynę. Wzrost liczny pojazdów na gaz w ogólnej liczbie pojazdów przekłada się więc na lepszą jakość powietrza, szczególnie w miastach.

Instalacja LPG w samochodach ciężarowych – o czym jeszcze trzeba pamiętać?

Musimy zdawać sobie sprawę, że zanim w naszym samochodzie ciężarowym zostanie przeprowadzony montaż instalacji gazowej, będziemy musieli upewnić się, czy pojazd działa prawidłowo. Taki proces wymaga więc pełnej sprawności. Stan techniczny należy dokładnie zweryfikować, a w razie konieczność zrealizować wymagane naprawy.

Może nam w tym pomóc firma, zajmująca się montażem instalacji gazowej. Przeważnie takie warsztaty działają kompleksowo, co oznacza, że przeprowadzają także fachowe przygotowanie samochodu. Musimy pamiętać jednak, że to nieco zwiększy koszt całego przedsięwzięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *