21 czerwca, 2024

Devs 4docs

Motoryzacja i Transport

Łazienka na wymiar – jakich elementów nie może w niej zabraknąć?

zabudowy pod umywalki na wymiar

Co może znajdować się w dużej łazience, a z czego nie warto rezygnować, nawet jeśli dysponujemy malutką przestrzenią? Dziś skupiamy się na wyposażeniu łazienkowym. Sprawdzamy m.in. jakie elementy zabudowy okażą się tu funkcjonalne w poszczególnych przypadkach.

Szafka pod umywalkę na wymiar – dlaczego nie warto z niej rezygnować?

Jeśli nasza łazienka jest bardzo mała, musimy liczyć się z tym, że mogą nie zmieścić się tutaj wszystkie zaplanowane przez nas meble. Szczególnie w mikroskopijnych miejscach musimy ograniczyć się do niezbędnego minimum. Nawet wtedy warto zadbać jednak o przestrzeń do przechowywania, nawet jeśli taki schowek miałby być naprawdę niewielki. Najczęściej taką funkcję pełni szafka pod umywalkę na wymiar. Powód jest prosty – umywalka tak czy inaczej zajmie miejsce w naszej łazience. Czemu więc nie wykorzystać go w optymalny sposób?

Zabudowy pod umywalki na wymiar mogą występować w różnej formie. Czasem są to niezwykle rozbudowane meble, które mogą pomieścić nawet dwie umywalki. Przeważnie mają jednak dość standardowe wymiary. W przypadku bardzo małych łazienek owa standardowość może jednak nie zdać egzaminu. Wystarczy bowiem, że dane meble łazienkowe na wymiar będą o kilka centymetrów za szerokie lub za wąskie. W pierwszym przypadku po prostu nie będziemy w stanie wstawić takiego mebla do łazienki. W drugim natomiast zrobimy to bez problemu, ale powstanie nisza, która:

  • prezentuje się nieestetycznie;
  • będzie idealnym siedliskiem kurzu i brudu, które w dodatku trudno będzie posprzątać.

W takich i w wielu innych przypadkach uratują nas szafki do łazienki na wymiar. Dzięki nim możemy cieszyć się funkcjonalnością nawet niestandardowo małej umywalki i schowka zlokalizowanego pod nią. Nawet niewielka szafeczka będzie zbawienna, bo sprawi, że zdołamy ukryć tam środki czystości oraz inne przedmioty, które mają nie stać na widoku.

Inne meble łazienkowe na wymiar

Szafka pod umywalką to całkowita podstawa. Jeśli możemy pozwolić sobie na więcej, warto uwzględnić w naszej przestrzeni nieco więcej schowków. Do takich rozwiązań zaliczymy m.in.

  • szafki łazienkowe wiszące na wymiar;
  • zabudowy pod pralki na wymiar.

Szczególnie druga opcja może okazać się ciekawym wariantem wyposażenia łazienkowego, jeśli poszukujemy mebli prezentujących się nowocześnie. Zabudowy pod pralki mogą obudowywać całą przestrzeń wokół urządzenia, sprawiając że zmieści się tam wszystko to, czego potrzebujemy do przeprowadzenia prania (i wiele więcej!). Mogą także w stylowy sposób ukrywać pralkę np. za drzwiczkami. Szafki do łazienki wiszące na wymiar, opcje pod pralkę i szafki pod umywalki może stworzyć dla nas m.in. firma bluemeble.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *