24 czerwca, 2024

Devs 4docs

Motoryzacja i Transport

Kierunkowskazy motocyklowe – czym mogą się różnić?

Kierunkowskazy motocyklowe to zaraz obok hamulców, jeden z kluczowych czynników odpowiadających za bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Służą do sygnalizacji innym uczestnikom ruchu drogowego zamiarów motocyklisty. W razie kontroli drogowej brak sprawnych kierunkowskazów może być podstawą do otrzymania mandatu. Jednak poza tym, że kierunkowskazy są elementem obowiązkowym wyposażenia pojazdu, stanowią również jego ozdobę.

Kierunkowskazy motocyklowe — LED-owe czy tradycyjne?

Do niedawna większość kierunkowskazów na rynku, była kierunkowskazami z żarówkami tradycyjnymi, jednak w ostatnim czasie popularność zyskują modele LED-owe. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników. Tradycyjne żarówki, uznawane są za lepiej widoczne na drogach, natomiast LED-owe za niezawodne i dużo bardziej nowoczesne.

Żarówki należy dopasować nie tylko do osobistych preferencji, ale również wyglądu i charakteru motocykla.

Główne różnice

  • żarówka LED-owa jest z reguły dużo mniejsza niż tradycyjna, może więc nie komponować się z maszyną, która fabrycznie posiada duże kierunkowskazy, a tradycyjne duże migacze nie sprawdzą się w nowoczesnych motocyklach, w których fabrycznie ten element ma stosunkowo mały rozmiar.
  • kierunkowskazy LED są trwalsze, dzięki wyższej odporności na uszkodzenia mechaniczne i wibracje.
  • kierunkowskazy tradycyjne są tańsze od kierunkowskazów LED.
  • kierunkowskazy LED są trudniejsze w montażu, ponadto ich montaż jest bardziej czasochłonny.
  • do podłączenia kierunkowskazów LED używa się przewodów cieńszych niż standardowe.
  • kierunkowskazy motocyklowe LED wymagają znacząco mniej prądu, w porównaniu do tych z żarówkami tradycyjnymi.

Kierunkowskazy Barracuda

Barracuda to włoska marka, a przygotowany przez nich LED-owy zestaw uniwersalny pasuje do każdego modelu motocykla. Posiadają one homologację europejską. Obudowa kierunkowskazów wykonana została z aluminium. Komplet otrzymany przy zakupie zawiera zestaw montażowy do większości modeli motocyklów. W ofercie Barracudy dostępne są również kierunkowskazy sekwencyjne.

Na podstawie: https://moto-freak.pl/pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *