10 kwietnia, 2024

Devs 4docs

Motoryzacja i Transport

Kleje do kompozytów – charakterystyka i zastosowanie

W niektórych sytuacjach najlepiej wybrać jest produkt dedykowany konkretnemu zastosowaniu. W ten sposób do sprawy należy podejść np. podczas klejenia kompozytów. Odpowiedni preparat wyróżnia się atrakcyjną lepkością, pozwalającą znacznie przyspieszyć proces klejenia. Czym jeszcze powinien charakteryzować się dobry wyrób? Sprawdź odpowiedź na to pytanie.

Poznaj profesjonalne kleje do kompozytów

W ten sposób określa się produkty, które wykorzystuje się do produkcji kompozytów. Cechy kleju sprawiają, że możliwe jest wykonanie trwałego mocowania elementów konstrukcyjnych kompozytu. Mowa zarówno o włóknie szklanym, jak i o tkaninach.

Czym musi się wyróżniać fachowy klej do kompozytów?

Warto wybierać produkty, które nie zawierają rozpuszczalników chlorowcowych oraz freonów. Przed zakupem upewnijmy się także, czy dany wyrób jest kompatybilny z konkretnymi żywicami. Na szczęście zaawansowane rozwiązania bez problemu mogą być używane z żywicami epoksydowymi i poliestrowymi. Opcje dostępne na rynku pozwalają także na bezproblemową aplikację.

Przykładem produktu, który spełnia te kryteria, są kleje do kompozytów z serii SPRAY-KON. Oprócz wyżej wspomnianych zalet, docenić należy także to, że nie wpływają na proces sieciowania żywicy poliestrowej oraz to, że można używać go w technologii infuzji i w procesie RTM.

W co jeszcze warto się zaopatrzyć?

Jeśli stosujemy kleje do kompozytów, dobrym pomysłem będzie kupno także specjalnego preparatu, służącego do usunięcia resztek kleju z nawierzchni. Profesjonalny czyścik będzie odpowiedni również do powierzchni z połyskiem, bo nie pozostawia żadnych smug i plam. Z jego pomocą pozbędziemy się także:

  • papierowych etykiet;
  • tłuszczów;
  • śladów po markerach lub ołówkach.

Zaawansowane kleje do kompozytów oraz specjalne środki czyszczące dostępne są m.in. na stronie 4Technik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *